Akademija lepih umetnosti i multimedija

Pozivamo vas da u ponedeljak, 16. oktobra, u 20:30h pogledate predstavu „Cijanid u pet” u Narodnom pozorištu u Beogradu, koju su pripremili studenti Fakulteta savremenih umetnosti (FSU) sa rediteljem i profesorom Božidarom Đurovićem, a u produkciji novoosnovanog pozorišta Portal.

Predstava se igra na sceni „Raša Plaović”.

Cijanid

Drama koja je oduševila festivalsku publiku ponovo pred Beograđanima

Nakon uspešne premijere u Narodnom pozorištu u junu ove godine, predstava „Cijanid u pet” je sa velikim uspehom izvođena na festivalima Grad teatar u Budvi i KotorArt u Kotoru.

Ovu dramu napisao je češki pisac Pavel Kohout inspirisan novelom „Zid između nas“ Tecije Verbovske. Predstavu je kod nas preveo i režirao profesor FSU-a Božidar Đurović, a posle nekoliko godina likove su ponovo oživele naše studentkinje: Jovana Todorović i Anđela Rajić.

Saradnja FSU-a i pozorišta Portal

Doprinos predstavi dale su još i studentkinje Isidora Ceković, kao kostimografkinja, i Dijana Todorović, koja potpisuje produkciju ispred pozorišta Portal – scene studenata FSU-a.

Dođite u ponedeljak, 16. oktobra, u 20:30h u Narodno pozorište i uživajte u predstavi.

Vidimo se!